GÜRCİSTAN GEZİ VE TIRMANIŞLARI

KUZEY KAFKASLARDA TRANS
( YENİ PARKUR) 
14.08.2017—19.08.2017
 
MESTİA-USHGULİ KÖYLERİ
            (BEŞ GECE KÖY EVLERİ PANSİYON KONAKLAMALI TRANS)
Grubumuzun yurt dışı etkinliklerimizi Svanetti, Gürcistan Devleti kuzeyinde bulunan KUZEY KAFKAS DAĞLARININ eteklerinde doğa yürüyüşü, görsellik ve kültürel etkinlikler yapacağız.
 
gurcistan-2017-programi
UNESCO, Dünya ve kültür mirası listesindeki yeri olan, sürekli yaşam alanı olan ve yüksek yerleşim yeri (2200.m) USHGULİ köyüne gidip hem tanıyacağız hem de yürüyeceğiz, Yaklaşık 1000 yıllık SVAN kulelerini göreceğiz, inceleyeceğiz ve ziyaret edeceğiz.
Gürcistan’ın kuzeyinde Svanetya adı verilen bölgede yaşamakta olan Svanların kuzey komşuları Karaçay-Malkarlılar, batı komşuları Abhazlar ve Megreller, doğu komşuları ise Raçalardır.
1.GÜN 14.08.2017 PAZARTESİ
TRABZON HAVA LİMANINDA GRUPLARIN BULUŞMASI,PROĞRAMI ANLATIM, TURSAP BELGELİ ACENTEMİZ OLAN SÜMELE TUR FİRMASIARAÇLARIYLA,SARP SINIR KAPISINA HAREKET..TÜRKİYE GİRİŞ KAPISINDA YENİ ÇIKARILMIŞ VE HİÇ HASARSIZ NÜFUS CÜZDANI VEYA PASAPORT  İLE MÜRACAAT EDİLEREK,GİRİŞ ÜCRETİ ( 15.TL).ÖDENEREK GÜRCİSTAN ÜLKESİNE GİRİŞ.GÜMRÜK İŞLEMLERİ VE OTO PARKTA BİZİ BEKLEYEN ARAÇLARMIZA EŞYALARIMIZI YERLEŞTİRİP,DÖVİZ BÜROLARINDA GÜRCÜ PARASI OLAN LARİ ALINMASI VE APARATİF YİYECEKLERİN TEMİNİ VEMESTİA KASABASINA HAREKET,GECE VARIŞ VE PANSİYONLARA YERLEŞME VE YEMEK.
2.GÜN 15.08.2017 SALI
MESTİA—ZHABESHİ KÖYÜNE YÜRÜYÜŞ-14.KM
YAKLAŞIK (1400 İLE 1500 MT).ARASINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ SEKİZ, SAAT, KOLAY PARKUR. SABAH ERKENDEN KAHVALTI YAPILARAK, 6 GÜNLÜK TÜM MALZEMELERİNİ TRANSFER ARACINA YÜKLEYİP, GÜNLÜK SIRT ÇANTALARINI ALARAK, ÖĞLEN KUMANYAYLA BİRLİKTE BELİRTİLEN ARACA YERLEŞME. ZHABESHİ KÖYÜNE VARIŞ, KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEK. ( ÖĞLEN YEMEK PAKETİ ALINACAK)
3.GÜN 16.08.2017 ÇARŞAMBA
ZHABESHİ-ADİSHİ KÖYÜNE YÜRÜYÜŞ. 10.2.KM
SABAH KAHVALTI--YAKLAŞIK SEKİZ SAAT. ORTA KOLAYLIKTAVE (1650 İLA 2080 MT)ARASINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ –ADİSHİ KÖYÜNE VARIŞ, KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEK. ( ÖĞLEN İÇİN PAKET ALINACAK).
4.GÜN 17.08.2017 PERŞEMBE
ADİSHİ ---İPRALİ KÖYÜNE YÜRÜYÜŞ. 15.KM
SABAH KAHVALTI,7 İLA 8 SAAT ARASI,(2080 İLA 1950 MT.ARASINDA) ZOR PARKUR..İPRALİ KÖYÜNE VARIŞ.KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ. ( ÖĞLEN YEMEK PAKETİ ALINACAK)-BU ETKİNLİKTE DEREYİ, KİRALADIĞIMIZ ATLARLA GEÇECEĞİZ.
5.GÜN 18.08.2017-CUMA
İPRALİ----USHGULİ KÖYÜNE YÜRÜYÜŞ.-9,7.KM
SABAH KAHVALTI YAPILIP BEŞ SAAT ARASI(1950 İLA 2160.M) YÜRÜYÜŞ. KOLAY PARKUR. USHGULİ KÖYÜNE VARIŞ. DİNLENME VE KÖY GEZİSİ.* ARAÇLARIMIZLA MESTİA KASABASINA DÖNÜŞ VE PANSİYONUMUZA YERLEŞME. AKŞAM YEMEK. (ÖĞLEN İÇİN YEMEK PAKETİ ALINACAK)
 
6.GÜN 19.08.2017 CUMARTESİ
SON GÜN. SABAH 07.30 DA KAHVALTI VE 08.00 DA ARAÇLARLA SARP SINIR KAPISINA HAREKET VE TÜRKİYE’YE GİRİŞ, TURSAB BELGELİ SÜMELE TUR ARACIMIZLA TRABZON HAVALİMANINA TRANFER.
KONTENJANIMIZ 14 KİŞİLİKTİR.
KATILIMCILAR KAMP MALZEMELERİNİ TAŞIMAYACAKLAR, ARAÇLAR TAŞIYACAKLARDIR. SADECE GÜNÜN ŞARTLARINA GÖRE RAHAT BİR SIRT ÇANTASI VE GÜNLÜK MALZEMELERİNİZİ TAŞIYACAKSINIZ.
MEVSİM ŞARTLARINI GÖZ ÖNÜNE ALARAK MALZEME GETİRİNİZ.
ÖNEMLİDİR.
ETKİNLİĞİMİZE KATILACAKLAR İSİM VE CEP TLF NUM. YAZMALIDIRLAR. BUNLARI BİLDİRENLER KESİN KAYIT YAPMIŞ SAYILIRLAR. OCAK.2017 SONUNA KADAR. KAPORASI OLARAK. 500 TL YA ELDEN YA DA VERİLECEK OLAN HESABA YATIRMALARI GEREKMEKTEDİR... ETKİNLİĞE YAZILIPTA GELMEYENLERİN KAPORALARI YANACAKTIR.
HER GÜNÜN SABAH KAHVALTILARI VE AKŞAM YEMEKLERİ-HAREKET SAATLERİ BİR GÜN ÖNCEDEN SİZLERE DUYURUSU YAPILACAKTIR.
 
DAHİL OLANLAR
*TRABZON’DAN BAŞLAYIP—TRABZON’ A GERİ DÖNÜŞE KADAR TÜM TRANSFERLER.
*TÜM BAGAJ TRANSFERLERİ
*ALTI GÜN KÖY EVİNDE KONAKLAMA
*ALTI GÜN SABAH KAHVALTI—ÖĞLEN KUMANYA-
*YEDİ GÜN AKŞAM YEMEĞİ
*REHBERLİK HİZMETLERİ
*ADİSHİ KÖYÜ PARKURUNDA NEHRİ ATLA GEÇİŞ ÜCRETİ
DAHİL OLMAYANLAR
*EKSTRA İÇECEKLER
*MÜZE GİRİŞLERİ
*YURT DIŞI  ÇIKIŞ HARÇLARI
*TELEFERİK ÜCRETİ
GÜRCİSTAN devleti TÜRK vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Kimlik numaralı nüfus cüzdanımız yeterlidir.(pasaportta olabilir).Kapıdan aldığımız harç pulu kâğıdını mutlaka etkinliğimizin sonuna kadar saklamalıyız. Döviz almak için (LARİ).Gümrük çıkışında döviz bürolarından alınacaktır. Oranın cep telefon hattı almak isteyenler bize bildirsinler buradan oraya bildirip bize istenirse internet telefon hattı alabileceğiz yani toplu almak daha uygundur.)
ETKİNLİK BÖLGEMİZ KARADENİZ YÜKSEK İKLİMİ OLDUĞUNDAN YAĞIŞ İHTİMALLERİNİ GÖZ ÖNÜNE ALINARAK, İÇ VE DIŞ KATMAN GİYSİLERİNİZİ ALINIZ.
NOT; KATILIMLARINI KESİNLEŞTİRENLER İÇİN TRABZON’A GELİŞ VE GİDİŞLER DE BİLETLERİ ALIMINDA FİRMAMIZ GRUP İNDİRİMİ YAPMAKTADIR. EN KISA SÜREDE,
MELTEM KODAL ( ETKİNLİK SORUMLUSU).0546 617 3115. NO’LU TELEFONLA İLETİŞİM KURABİLİRLER kodalmeltem@gmail.com
GRUBUMUZUN İLK DEFA YÜRÜYECEĞİ BU DOĞA YÜRÜYÜŞÜNDE BİZLERE YÖRESEL REHBERLER İŞTİRAK EDECEKLER. VE EV PANSİYONLARINDA KALINACAKTIR. KÖY EVLERİ DOĞAL ORTAMDA OLUP KÖY YAŞAMI İÇİNDE VE LÜKS ARANMAMALIDIR. (ORTAK TUVALET-ORTAK BANYO.VS..)
REHBERLER İSTEDİKLERİ GİBİ KOŞULLAR NEDENİYLE ETKİNLİK GÜNLERİNİ VE YERLERİNİ DEĞİŞTİREBİLİRLER.
LİDERİNİZ ÖMER FARUK GÜLŞEN 0542 595 10 34 dagciomer@gmail.com
   

|antalya ilaçlama|antalya böcek ilaçlama|antalya haşere ilaçlama||antalya ev temizliği|Antalya koltuk temizleme|antalya apartman temizlik|